آموزش کسب و کار اینترنتی و توسعه کسب و کارهای اینترنتی

ثبت نام کنید

۵ توصیه مهم برای راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی پر درآمد

کسب و کار اینترنتی پر درآمد

تا کنون در مقالات کاوک نت به دفعات به بیان تکنیک ها و اصول مهم بازاریابی اینترنتی و کسب و کارهای آنلاین پرداخته ایم. در این مقاله، پنج توصیه مهم برای راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی پر درآمد مطرح می شود که حاصل تجربه چندین ساله اعضای تیم کاوک نت می باشد. در صورتی که قصد راه اندازی یک کسب و کار آنلاین را دارید و یا اینکه مایلید اطلاعاتتان در این مورد افزایش یابد از شما دعوت می کنیم که در ادامه با مطالعه مقاله زیر همراه ما باشید.

 

۵ توصیه مهم برای راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی پر درآمد

 

۱-دانش خود را افزایش دهید (سرمایه گذاری روی خود)

شکی نیست که یکی از زودبازده ترین سرمایه گذاری ها، سرمایه گذاری بر روی خود می باشد. به هر اندازه که دانش و معلومات شما در این عرصه ارتقاء پیدا کند، سرعت و احتمال موفقیت شما در راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی پر درآمد بالاتر می رود. بنابراین هرگز از سرمایه گذاری بر روی خودتان غافل نشوید. راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی الفبایی دارد که شما برای موفقیت ناگزیر هستید آنها را بیاموزید. هیچگاه از صرف هزینه  (البته به صورت هدفمند) برای افزایش معلومات خود نترسید. سعی کنید با شرکت در دوره های آموزشی حضوری یا مجازی، مقدمات مورد نیازتان را فرا بگیرید. این آموخته ها می توانند مسیر شما را در آینده ترسیم نموده و باعث صرفه جویی در صرف وقت و هزینه های شما شوند.

 

۲-در کنفرانس ها، دور همی ها و جشنواره های حوزه کسب و کار خودتان شرکت کنید

آیا قصد دارید یک فروشگاه محصولات دانلودی راه اندازی کنید؟ و یا می خواهید یک فروشگاه توزیع کالا داشته باشید؟ تفاوتی نمی کند که قصد راه اندازی چه نوع کسب و کار اینترنتی را دارید. سعی کنید به صورت مستمر در کنفرانس ها و دور همی های مرتبط با حوزه کسب و کار خودتان شرکت کنید. بعضی از کنفرانس ها و نمایشگاه ها به صورت سالانه در کشور با موضوع کسب و کار اینترنتی و دنیای دیجیتال برگزار می شوند.

همچنین بسیاری از برندهای بزرگ در حوزه های مختلف کسب و کار اینترنتی به صورت سالانه اقدام به برگزاری ورکشاپ و یا جلسات دور همی برای کاربران سایت خود می کنند. این دور همی ها معمولاً رایگان هستند و یا هزینه چندانی ندارند. در جریان برگزاری این جلسات معمولاً نکات و تجارب مهمی رد و بدل می شود که می تواند سرنوشت کسب و کار شما را دگرگون کند. این تبادل اطلاعات در درجه اول در درون شما تولید انگیزه می نماید. همچنین حضور در این جلسات باعث می شود که شما بدون صرف هزینه های بالا مهمترین عوامل شکست یا موفقیت استارت آپ های مختلف را بشناسید.

 

یک خاطره کوتاه:

در یکی از دوره هایی که شخصاً در آن شرکت کردم یکی از افراد حاضر در جلسه مشکلی داشت که باعث شده بود راه اندازی کسب و کار اینترنتی خود را به مدت ۲ سال به تعویق بیندازد! این فرد قصد راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی محصولات هنری (تابلو نقاشی و تابلو فرش) را داشت و به دلیل ترس از مشکلات انبارداری و توزیع محصولات، از راه اندازی کسب و کار اینترنتی منصرف شده بود. پس از طرح شدن مشکل توسط این فرد، یکی از وبمستران حاضر در جلسه به او این موضوع را متذکر شد که شرکت هایی در کشور وجود دارند که به صورت تخصصی در زمینه انبارداری و توزیع محصولات فعالیت می کنند. این شرکت ها با دریافت هزینه هایی نه چندان بالا محصولات را انبار می کنند و پس از انجام خرید از سایت، کالای مورد نظر را به دست مشتریان می رسانند. این فرد به فاصله یک هفته بعد از آن جلسه اقدام به راه اندازی کسب و کار اینترنتی خود کرد و امروز صاحب یک کسب و کار اینترنتی پر درآمد می باشد.

 

 

کسب و کار اینترنتی پر درآمد

 

در همین جلسه فرد دیگری حضور داشت که به صورت گسترده اقدام به صرف هزینه برای تبلیغات و بازاریابی اینترنتی کرده بود اما درآمدی بسیار پایین تر از حد انتظار داشت. در ادامه وقتی که این فرد به تشریح روش های مورد استفاده خود در تبلیغات اینترنتی پرداخت، مشخص شد که بسیاری از اصول اولیه بازاریابی توسط او رعایت نشده است. به طور مثال این فرد بجای اینکه بنر تبلیغاتی خود را به صفحه فرود سایت لینک بدهد، آنرا به صفحه اصلی سایت لینک داده بود. ضمن اینکه در سایت خود هیچگونه فرمی برای دریافت اطلاعات بازدیدکنندگان قرار نداده بود. اخیراً در تماسی که با همین فرد داشتم متوجه شدم که در بازه زمانی ۶ ماه، تنها از طریق اصلاح روش های بازاریابی و استفاده از ایمیل مارکتینگ، به فروش چندصد میلیونی رسیده است.

 

 

 

۳-کمال گرایی را کنار بگذارید

از کمال گرایی و ایده آل گرایی در کارها بشدت بپرهیزید. اینکار باعث ایجاد تأخیر بسیار زیاد و حتی توقف فرایند راه اندازی کسب و کار اینترنتی توسط شما می شود. شما در ابتدای مسیر هیچ نیازی به داشتن یک وبسایت کامل و بدون عیب و نقص ندارید. هرگز کسب و کار نوپای خودتان را با برندهای بزرگ مقایسه نکنید. شما می توانید با یک وبسایت وردپرسی ساده شروع کنید و محصولات خود را در داخل آن قرار دهید. در آینده به مرور می توانید سایت خود را توسعه داده و آن را به یک کسب و کار اینترنتی پر درآمد تبدیل کنید. اگر قرار است محصولات سایت توسط خود شما تولید شوند، در ابتدای کار برای کامل بودن آنها وسواس بیش از حد به خرج ندهید. اگر وبسایت و محصولات ابتدایی اکثر برندهای معروف در دنیای اینترنت را مشاهده کنید از سادگی و سطح پایین آنها متعجب می شوید.

 

 

۴-در فعالیت های خود نظم و برنامه ریزی مستمر داشته باشید

هر کسب و کاری به منظور سازماندهی مناسب و رشد مداوم، نیازمند نظم و برنامه ریزی مستمر می باشد. درست مشابه با هر شغل دیگری، یک وبمستر به صورت روزانه باید کارهایی را انجام دهد. بعضی از فعالیت های یک وبمستر باید به صورت روزانه و مداوم انجام گیرند و بعضی از فعالیت ها به صورت هفتگی یا ماهانه انجام می شوند.

به طور مثال یک وبمستر به صورت روزانه باید به تولید محتوا، لینک سازی، پاسخگویی به ایمیل ها و دیدگاه های کاربران بپردازد. فعالیت های هفتگی می تواند شامل آپدیت شبکه های اجتماعی، ارسال ایمیل گروهی به کاربران و استفاده از ابزارهای مختلف تبلیغات و بازاریابی اینترنتی باشد. همچنین فعالیت های ماهانه یک وبمستر می تواند شامل تولید و ارائه محصولات جدید در سایت، بررسی وضعیت کلی سئوی سایت و بررسی آمار فروش ماهانه باشد.

شما برای نظم بخشیدن به کلیه این فعالیت ها باید یک برنامه ریزی مدون و منعطف داشته باشید. اینکار مستلزم داشتن یک استراتژی دقیق می باشد. به طور مثال شما باید استراتژی خود را برای تولید محتوای وبسایت مشخص کنید. آیا قصد دارید تولید محتوا را برون سپاری کنید و یا خودتان آنرا بعهده می گیرید؟ قصد دارید در طول هفته چه تعداد محتوا در سایت منتشر کنید؟

همچنین شما باید استراتژی بازاریابی اینترنتی خود را به مرور پایه ریزی کنید. به طور مثال شما باید برای افزایش ترافیک ورودی به وبسایت خود برنامه ریزی مستمر داشته باشید. اینکار می تواند از طریق تبلیغات گوگل، تبلیغات بنری، بهبود سئو و بهره گیری از رسانه های اجتماعی انجام شود. شما می توانید اولویت هر یک از این روش ها و سهم هر کدام را از بودجه ای که قصد دارید برای بازاریابی اینترنتی هزینه کنید تعیین نمایید.

اگر برای تمام فعالیت های وب سایت خود یک استراتژی و نقشه راه آگاهانه ترسیم کنید پس از مدتی آزمون و خطا به راحتی می توانید ذائقه مشتریان خود را بشناسید و برطبق آن، روش های بازاریابی و نحوه تولید محصولات خودتان را در جهت افزایش فروش بهبود ببخشید. بهره گیری صحیح از این عوامل در کنار یکدیگر می تواند موفقیت شما را در راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی پر درآمد تضمین نماید.

 

استراتژی بازاریابی اینترنتی

 

۵-از بازاریابی محتوا استفاده کنید

تولید و نشر محتوای تخصصی اهمیت بسیار بالایی در موفقیت کسب و کارهای اینترنتی دارد. اهمیت تولید محتوا در رشد کسب و کارهای اینترنتی بقدری بالاست که آنرا به یکی از مهمترین ابزارهای بازاریابی آنلاین تبدیل کرده است. تفاوتی نمی کند که در چه نوع کسب و کاری مشغول فعالیت هستید. شما برای دیده شدن در دنیای اینترنت نیاز دارید که در مورد خدمات، محصولات و کسب و کار اینترنتی خودتان محتوای تخصصی تولید کنید. این محتوا می تواند به صورت مقالات تخصصی، ویدئوهای آموزشی و یا پادکست های صوتی تهیه شود.

هر اندازه که محتوای موجود در سایت شما برای بازدیدکنندگان جذاب تر و کاربردی تر باشد اعتبار کسب و کار شما در نظر آنها افزایش می یابد. محتوای تخصصی تأثیری کاملاً مستقیم بر نرخ تبدیل (نرخ تبدیل بازدیدکننده به مشتری ) یک وبسایت دارد. حتی اگر وبسایت شما وضعیت سئوی مطلوبی داشته باشد شما بدون ارائه محتوای جذاب و کاربر پسند، هیچگاه شاهد افزایش فروش محصولات خود نخواهید بود. در دنیای امروز سرعت فزاینده گردش اطلاعات و تنوع ارائه محصولات به کاربران اینترنت حق انتخاب و گزینش داده است. وقتی که کاربری به منظور خرید اینترنتی از طریق نتایج موتورهای جستجو و یا تبلیغات کلیکی وارد صفحات داخلی یک وبسایت می گردد انتظار دارد به سرعت در مورد کالای مد نظر خود اطلاعات کسب کند. شما ثانیه های بسیار کمی را فرصت دارید تا با ارائه یک محتوای مناسب و جذب کننده، بازدیدکنندگان وبسایت خود را متقاعد کنید که خرید از شما بهترین انتخاب ممکن می باشد. هر قدر اطلاعات شما در مورد محصولاتتان کامل تر، جذاب تر و دارای جزئیات بیشتری باشد، میزان فروش شما افزایش می یابد.

 

سخن پایانی

در این مقاله به بیان ۵ توصیه مهم برای راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی پر درآمد پرداختیم. موارد ذکر شده نکات پیچیده ای نیستند اما یقین داشته باشید که رعایت هر یک از آنها می تواند تأثیرات مهمی در موفقیت کسب و کار شما داشته باشد.

 

منبع: کاوک نت

اين نوشته يک ريپورتاژ آگهي است و کاوک نت هيچ مسئوليتي در قبال محتواي آن ندارد.

2 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

 1. سیامک اسلامی
  ۱۳۹۶-۱۲-۲۳

  سلام
  سپاسگزار از متن بلیغ وسلیس و بی حاشیه

 2. abbaspour-h
  ۱۳۹۶-۱۲-۲۴

  شما لطف دارید سیامک عزیزم 🙂

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

مطالب مرتبط